Julebord i menigheten

Julebord Fra venstre:Betsy Thon, Annlaug Aamodt, Ingegerd Holdal, Solveig Holdal, Synnøve Bakke, Inga Skrautvol, Ragnhild Haugen og Ida Lauvhaug. Bak fra venstre står: Ragnhild Sørhus og Ida Kristine Bakke.

Skrautvål menighet har som fast tradisjon å arrangere julebord for menighetens eldre i adventstiden. Julemiddag med ribbe, medisterkaker, gode poteter og tilhørende hjemmelaget dessert ble servert. Hjemmebakte kaker fikk også følge med inn når kaffen kom på bordet. Ca 30 stykker deltok på arrangementet i det lille møterommet på grendehuset i bygda 6. desember. Under julebordet var det også vakker solosang og andakt.

Pildet over er noen av deltagerne på julebordet. Fra venstre:Betsy Thon, Annlaug Aamodt, Ingegerd Holdal, Solveig Holdal, Synnøve Bakke, Inga Skrautvol, Ragnhild Haugen og Ida Lauvhaug. Bak fra venstre står: Ragnhild Sørhus og Ida Kristine Bakke.

Trivelig advendskveld hadde hatt og de storkoste seg med både maten og samværet. Fra venstre: Martha Haugli, Olav Haugli og Olav Robøle. Bak: Erling Thon

 

Julegrana er tent ved Døvre gamle skule i Skrautvål

 

 

Synnøve Bakke og Birger Hagen.
Praten gikk livlig rundt bordene.
Grendehuset i Skrautvål

Arrangører fra venstre: Erland Thon, Aud Aamodt, sogneprest Kristine Inderhaug Fossheim, Gustav Berger og menighetsrådsleder Rigor Orderdalen Tveit.

Dette var menighetsrådsleder Rigmor Orderdalen Tveit sitt 8. julebord i menigheten. Hun fortalte til de frammøtte at hun går av som menighetsrådsleder høsten 2019. For sin flotte innsats og solide engasjement høstet hun vel fortjent applaus i forsamlingen.

Skrautvål kyrkje i Nord-Aurdal i Valdres.

Foto og tekst :Roy Myrland

 


Ønsker du å bidra til flere slike artikler?
Klikk her


Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

2 × two =