Rekordstor aktivitet og fullt hus på skiavslutning!

Rekordstor aktivitet og fullt hus på skiavslutning!

God steming, heder og ære på avslutningen for skisesongen 2018-2019 i Skrautvål!

Teksten og lenken er fra Skrautvål IL sin hjemmeside 2. Mai 2019. Det følger under bildene.

Hedersprisen “Jens” – statuetten ble tildelt skiskytter Harald Øygard, som var på ferie under utdelingen, i Skrautvål IL. Trener Ola Kjørli, leder Martin Sæbu (med “Jens” i hånda) og “verdens beste løypekjører” Oddvin Bakkene, er alle tre voldsomt stolte og fornøyde med alle de unge skiløperne i Skrautvål IL.
I Skrautvål IL er noen av landets og kretsens aller dyktigste skiskyttere og langrennsløpere nå i 2019. Fra venstre: Christian Thon Christensen, Marie Brenna, Vilde Thon Christensen og Tobias Gigstad Bergene. Foran sitter Vegard Thon med Hanna Hagen Voytovich på kneet. Bjørnshagens pokal: Tobias Gigstad Bergene.
Rapp-pokalen for langrenn: Hanna Hagen Voytovich.
Rapp-pokalen for skiskyting: Vegard Thon.
NM, KM og ØM vinnerne skiskyting/langrenn: Tobias, Sigurd, Marit, Maria, Christian, Vilde Marie, Vegard (dobbelt NM-vinner skiskyting). Vidar og Maria Brenna (KM-vinnere langrenn).
“Jens” – statuetten: Harald Øygard
Vegard Thon er dobbel norgesmester i skyskyting for junior i år. Titler har han også i toraderspill!
Håkon Øygard fikk den historiske statuetten i år.
Kriteriene for å få “Rapp pokalen”, som deles ut i både langrenn og skiskyting, i Skrautvål IL.

Inger Helene Nybråten har skrevet teksten og tatt bildene på lenken under:

-Da var skisesongen 2018-2019 formelt over. Det var fullt, og vel så det, i gymsalen i Skrautvål grendehus under skiavslutningen torsdag 2. mai. Nesten 100 barn og unge møtte opp sammen med foreldre, søsken, besteforeldre, tanter og onkler.

Det har vært rekordstor aktivitet i Skrautvål IL sesongen 2018-2019. 111 barn og unge i alderen 2-18 år deltok i klubbrennene, og det har jevnt over vært mellom 40 og 50 barn på skitrening for de yngste (7-11 år). Noen av ungene, med noen flere ungdommer, har representert klubben i langrenn og skiskyting i regionale og nasjonale renn. Klubbens løpere har levert mange svært gode resultater.

Torsdag kveld ble alle sammen gjort stas på. Alle fikk premier, og de var kaker, utdeling av ulike priser, premier for Skardåstrimmen, og selvfølgelig åresalg med flotte premier. God stemning! Kvelden ble ledet relativt stødig av leder i idrettslaget, Martin Sæbu.

Sesongens prisvinnere:

Bjørnshagens pokal: Tobias Gigstad Bergene.
Rapp-pokalen for langrenn: Hanna Hagen Voytovich.
Rapp-pokalen for skiskyting: Vegard Thon.
NM, KM og ØM vinnerne skiskyting/langrenn: Tobias, Sigurd, Marit, Maria, Christian, Vilde Marie, Vegard (dobbelt NM-vinner skiskyting). Vidar og Maria Brenna (KM-vinnere langrenn).
“Jens” – statuetten: Harald Øygard

Takk og blomster til årets trenere som gjør at mange unger ønsker å være med på klubbens skitilbud; Svein, Ottar, Ivar og Irene (skiskyting). Atle, Stian, Vebjørn, Frode, Joakim, Maria og Ola K (langrenn).

Takk og blomster til løypekjørerne som gir Valdres skisenter de beste løypene i Valdres; Oddvin, Espen og Haldor.

Her er det flere bilder fra skiavslutningen: http://www.skrautval.no/gallery/album.rails?uid=1100287618&aid=88980

Snart er sesongen 2019-2020 i gang. Vi håper på stor aktivitet og ønsker barn og unge velkommen til klubbens tilbud i langrenn og skiskyting!


Ønsker du å bidra til flere slike artikler?
Klikk her


Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

twelve + 4 =