Trivelig og fin åpning for Unike Hoteller på Riddergaarden Mountain Lodge

Trivelig og fin åpning for Unike Hoteller på Riddergaarden Mountain Lodge

Stemningen var på topp da Unike Hoteller åpnet dørene til sitt nyeste hotell, Riddergaarden Mountain Lodge på Beitostølen 14. oktober. Med taler, båndklipping, gode smil og nydelig mat markerte gjester og ansatte starten på et nytt kapittel i fjellandsbyen.

Takk til Abrahamsen kjøttforretning i Larvik,  Montér Storefoss i Øystre Slidre, Arves Vaktmesterservice på Beitostølen og  Wangensten As på Leira for annonsestøtte til artikkel og video.

Fra venstre på bildet over: Daglig leder Cathrine Fahre Borgvad, konserndirektør Morten Christensen, utvikler Terje Fahre og investor Eric Sandtrø på Riddergaarden Mountain Lodge 14. oktober 2025.

I videoen forteller konserndirektør Morten Christensen om visjonen bak satsingen og hvorfor Valdres og Beitostølen er det perfekte stedet for ekte gjestfrihet med sjel. Daglig leder for hotellet, Cathrine Fahre Borgvad forteller også om Riddergaarden Mountain Lodge i videoen.
Se den store fotoserien med kommentarer og les og hilsningstalen fra åpningen under videoen.

 

ExploreNorway kanalen: https://www.youtube.com/@XploreNorway/videos

Talen fra ordfører Bjarne Budal i Øystre Slidre til åpningen av Riddergaarden Mountain Lodge.

Åpning – Riddergaarden Mountain Lodge og Unike Hoteller – 14102025.

Kjære alle sammen,

Det er med stor glede og stolthet jeg ønsker dere hjertelig velkommen til denne merkedagen her på Riddergaarden Mountain Lodge – et praktfullt hotell midt i hjertet av Beitostølen, og nå med en ny og spennende medeier: Unike Hoteller.

Riddergaarden har på kort tid blitt et landemerke i vår region. Med sine 48 moderne leiligheter, 210 sengeplasser, italiensk restaurant, spa, lekerom og konferansefasiliteter, har det satt en ny standard for kvalitet og opplevelser i fjellandsbyen. = Lokal verdiskaping: Signal produktet – Ridderbadet er et viktig tilbud for lokalbefolkningen, og benyttes av svært mange fra hele Valdres. Dette viser frem hele Beitostølen for flere og flere innbyggere Valdres. En ordfører skal være opptatt og bevisst på arbeidsplasser i kommunen. Riddergaarden Mountain Lodge bidrar med ca. 30 faste arbeidsplasser i tillegg til sesongarbeidere. Det er bare en fantastisk start!

At Unike Hoteller, med sin imponerende portefølje og kompetanse, nå går inn som likestilt eier sammen med Fahre-familien, er et tydelig signal om at Beitostølen er et attraktivt reisemål – ikke bare for gjester, men også for investering og utvikling.

Dette samarbeidet lover godt for fremtiden. Med Morten Christensen og hans team bringes det inn erfaring, innovasjon og et sterkt fokus på kvalitet. Sammen med den lokale forankringen og engasjementet fra Fahre-familien, er alle forutsetninger for videre vekst tilstede – både for Riddergaarden og for hele Beitostølen. Riddergaarden Mountain Lodge har også med Strawberry som samarbeidspartner, dette bidrar også til å sette Beitostølen tydeligere på kartet – både nasjonalt og internasjonalt – gjennom deres markedsføring og distribusjonskanaler.

Som ordfører i Øystre Slidre er jeg opptatt av samarbeid, inkludering og utvikling. Riddergaarden er et strålende eksempel på hva vi kan få til når lokale krefter og nasjonale aktører jobber sammen. Dette er ikke bare en investering i et hotell – det er en investering i lokalsamfunnet, i arbeidsplasser, i reiselivsnæringen og i fremtidens Valdres.

Riddergaarden Mountain Lodge har sentrale fokusområder:

Miljø og bærekraft: De er nylig blitt Svanemerket, og jobber aktivt hver dag for å drive så miljøvennlig som mulig.

Inkludering: Riddergaarden Mountain Lodge deltar i kommunens INKLU-prosjekt, og har det siste året gjennomført flere tiltak både på hotellet og i Ridderbadet for å gjøre opplevelsene sine mer tilgjengelige og inkluderende for alle.

Fremtidsfokus: Riddergaarden Mountain Lodge vil satse målrettet på det internasjonale markedet, fordi Beitostølen fortjener mer oppmerksomhet som helårsdestinasjon – med fantastiske opplevelser året rundt.

Her må vi sammen – næring og kommune skape og utvikle mer innhold og gode kvalitet opplevelser – for alle våre gjester.

Jeg vil takke alle som har bidratt til denne satsingen – fra utviklere og eiere til ansatte og samarbeidspartnere. Og ikke minst: takk til alle dere som har møtt opp i dag for å feire denne milepælen sammen med oss.

La oss løfte blikket, tenke stort og fortsette å bygge et Beitostølen som begeistrer – både for oss som bor her, og for alle som kommer hit for å oppleve fjellglede, ro og kvalitet.

Gratulerer med dagen – og lykke til videre!

Takk for meg.

 

Følg oss eller del innholdet med vennene dine:

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

4 × 3 =